שמרו איתנו על קשר!
שלח >
נפגעי תאונות עבודה

נפגעי תאונות עבודה

כל אחד ואחת מאיתנו יוצא בכול יום לעבודתו על מנת להביא פרנסה לו ולמשפחתו, אולם לעיתים קרובות לצערנו ישנם מקרים של תאונות עבודה . תאונות עבודה אלו גורמות לסבל רב לאותו נפגע העבודה אם זה מבחינה פיזית או מבחינה נפשית.

נפגעי תאונות עבודה אינם סובלים כתוצאה מאותה הפגיעה רק מסבל נפשי או פיזי ,לעיתים קרובות הפגיעה היא גם פגיעה כלכלית קשה ביותר, אותו נפגע עבודה אינו יכול להמשיך ולתפקד כפי שתפקד קודם לכן, לעיתים הפגיעה בתפקוד היא לתקופה קצרה יותר ולעיתים הפגיעה בתפקוד היא לתקופות ארוכות מאוד ולעיתים אפילו הפגיעות הן פגיעות לצמיתות.

 

אז מה עושים במקרה של נפגעי עבודה? ראשית כל חשוב מאוד להבין מה היא אותה תאונת עבודה, על פי ההגדרה תאונת עבודה היא יכולה להיות כתוצאה מאותה העבודה , לצורך הדוגמא נגר אשר עשה שימוש בכלי עבודה כזה או אחר ונפגע מאותו מסור או כל כלי אחר.

תאונת עבודה היא יכולה להיחשב כך גם כאשר אדם כזה או אחר החליק במקום עבודתו ללא קשר לעבודה אותה הוא ביצע, או אפילו פגיעה שיפגע בדרכו לעבודה או מהעבודה תחשב כתאונת עבודה. על כן נפגעי תאונות עבודה זכאים לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי וכן מחברות הביטוח השונות. עורך דין תאונת עבודה היא הדרך הטובה ביותר בכדי לזכות בפיצויים כספיים הולמים.

תאונת עבודה מה עושים?מה הוא ההליך במוסד לביטוח לאומי?

נפגעי תאונות עבודה יוכרו ככאלה רק לאחר שיעברו את כל המסלול אשר בסופו יוכלו לקבל את התמלוגים המגיעים להם כתוצאה מתאונת עבודה זו. ראשית כל יש לקבל אישור עקרוני מהפקיד של הביטוח הלאומי.

לאחר המצאת האישור העקרוני יצטרכו נפגעי תאונות עבודה להיחקר על ידי גורמי הביטוח הלאומי. בתום אותה חקירה יוחלט לגבי אותם נפגעי תאונות עבודה האם תביעתם תדחה או תתקבל. קבלה של התביעה היא למעשה פותחת את האפשרויות לתבוע נכות ופיצויי כספי על אותה פגיעה.

 

עו"ד תאונות עבודה אלדד אוחיון

הגשת תביעות אובדן כושר עבודה היא לעיתים הליך לא פשוט, כל ההליך של הכרה מטעם המוסד לביטוח לאומי יתאפשר במידה ותהיה לכם ההכוונה המקצועית . מומלץ להגיע מוכנים , עו"ד נזיקין אוחיון ילווה אתכם לאורך כל הדרך וידריך אתכם עד להשגת מלוא זכויותיכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

תביעות נגד משרד הביטחון

x