שמרו איתנו על קשר!
שלח >
עו"ד תאונות עבודה ומידע חשוב

עו"ד תאונות עבודה ומידע חשוב

פגיעה בעבודה יכולה להביא להיעדרות זמנית מעבודה, עם פגיעה מינימלית בכושר ההשתכרות. עם זאת, כפי שיעיד כל עו"ד תאונות עבודה בעל ניסיון, פגיעה בעבודה עלולה גם להביא לנכות קשה, לפגיעה ארוכת טווח ביכולת לעבוד, לפעמים גם לצמיתות.

תאונת עבודה מה עושים?

שאלה זו רלוונטית לכל מי שנפגע באופן כזה או אחר במהלך יום עבודה או בשל נסיבות המקושרות עם עבודתו. כך גם שאלות כגון מדוע לפנות לעורך דין? מהם הסעדים שעומדים לרשות הנפגע?

 

מעבר לכך, במקרים רבים מאוד כתוצאה מפציעות שנגרמות במקומות עבודה, בין אם זה כתוצאה מרשלנות של מקום העבודה או לא, ישנה פגיעה בכושר ההשתכרות, יש לכך השלכות עתידיות, על מנת להבטיח את העתיד, שמא כתוצאה מפגיעה כזאת או אחרת תהיו מוגבלים או שיפגע כושר העבודה שלכם. לשם כך מוטב להתייעץ עם הגורמים המוסמכים לכך שיודעים להתנהל בצורה המקצועית ביותר אל מול הרשויות , כלומר, ביטוח לאומי וגורמים נוספים, על מנת להבטיח שאתם פועלים נכון, כדי לפנות ולהציג את הדברים לעורך דין.

עו"ד תאונות עבודה לפיצוי נזקים

בחירה בעו"ד מנוסה בשל מורכבות ההליך

נסביר תחילה מדוע חשוב לפנות לייעוץ משפטי. עו"ד תאונות עבודה מכיר על בוריו את ההליך של קבלת הכרה בפגיעת עבודה. ומדובר בהליך לא פשוט ובדרך כלל אפילו מורכב. איש לא מגיש לנפגעים את זכויותיהם בלא שמוגשות קודם לכן תביעות אובדן כושר עבודה. הנפגע עשוי להידרש להגיע לחקירה בביטוח לאומי עוד לפני שיקבל זימון לוועדה רפואית.

 

ללא קבלת ייעוץ משפטי, עשוי הנפגע להקל ראש במקום בלתי מתאים, יוחסרו מסמכים התומכים באופי הפגיעה וידרשו הליכים ארוכים של ערעורים והתדיינויות. על מנת להיערך נכון, בכדי לדעת בפני מה עומדים ולפשט את הדברים – ייעוץ משפטי כמעט תמיד יהיה חיוני.

פיצוי על מלוא הנזק

כפי שכל עורך דין תאונת עבודה יעיד, נכות בשל פגיעה בעבודה יכולה להקנות לנפגע קצבה זמנית או קצבה צמיתה. אך לא רק קצבאות בשל נכות ניתן לקבל. ניתן לקבל גם סיוע בשיקום מקצועי. זאת ועוד, ישנם מצבים שבהם ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי במסלול של תאונת עבודה או במסלול של נכות כללית.

 

אלדד אוחיון, עו"ד תאונות עבודה מספר כי לא תמיד נטל ההוכחה שהתקיימה פגיעה במהלך העבודה הינו פשוט. במיוחד הדברים אמורים לגבי נזקים רפואיים שאירעו לאורך פרק זמן ארוך בטרם חש הנפגע בהרעה מוחשית במצבו הבריאותי (כגון מחלת מקצוע). חשוב כי הנפגע יאסוף תעודות רפואיות ויסתייע במקרה הצורך במומחה רפואי (בתיאום עם עורך הדין). זאת, על מנת שמצבו יקבל הכרה בביטוח לאומי ובכדי שיפוצה על מלוא הנזק ועל מלוא הירידה בכושר ההשתכרות כתוצאה מהפגיעה בעבודה. 

איך בוחרים עו"ד המתמחה בתאונות עבודה?

ראשית כל חובה לבדוק היטב את הרזומה של עו"ד תאונות עבודה שייצג אתכם, על מנת לשכור עורך דין בקיא בתחום חשוב מאוד לדעת שאתם סומכים במאת האחוזים על מקצועיותו.

 

על כן מוטב ותקבלו חוות דעת חיובית על העורך דין מלקוחות מרוצים , חשוב להתרשם מהיכולות הבין אישיות  של העורך דין שילווה אתכם, במקרים של תאונות עבודה טיפול כזה יכול להימשך במשך תקופה ארוכה ולעיתים מפרכת, עורך דין תאונות עבודה חייב להיות קשוב ואמפטי כלפי לקוחותיו, ומעבר לכך לשלוט שליטה מוחלטת בכל הקשור להתנהלות מול כל הגורמים.

 

אלדד אוחיון - עורך דין נזיקין, בעל רקורד מרשים בייצוג וליווי של לקוחות רבים בענייני תאונות עבודה, עורך דין אוחיון רכש ניסיון רב וידע נרחב בתחום, ייצג וייעץ לכם לכל אורך הדרך בנאמנות ובאחריות.

 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
עו"ד נזקי גוף

x