שמרו איתנו על קשר!
שלח >
תאונת דרכים בדרך לעבודה

תאונת דרכים בדרך לעבודה

על פי ההגדרה החוקית, כאשר אדם נקלע למקרה של תאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזור ממנה, הרי שהתאונה תיחשב מעבר לתאונת דרכים גם לתאונת עבודה. מה זה אומר בעצם? הוא יוכל להגיש תביעה לביטוח הלאומי כנפגע עבודה ובמידה שתביעתו תתקבל הוא יוכל לקבל מטעם הביטוח הלאומי את הפיצויים המגיעים לו כנפגע תאונת עבודה.

 

כאשר הנפגע בא לתבוע את הביטוח הלאומי כנפגע במסגרת העבודה, יהיה עליו להוכיח כי הוא נפגע בעקבות תאונת דרכים בחזרה מהעבודה או בדרך לעבודה.

חשוב לציין בהקשר לכך, כי אם העובד סטה ממסלולו הרגיל בדרך לעבודה או בחזור ממנה, הרי שבעצם נותק הקשר בין מקום העבודה לבין תאונת הדרכים, והביטוח הלאומי יוכל שלא לאשר את התביעה  היות והנפגע לא יוכר כנפגע בתאונת עבודה.

 

תאונת דרכים בדרך לעבודה מה עושים?

אז תכלס, מה עושים כאשר מצאנו את עצמנו שלא ברצוננו מעורבים בתאונת דרכים בדרכנו לעבודה או אפילו במקרה פשוט יותר של נפילה בדרך לעבודה שגרמה לפגיעה משמעותית?

ראשית עלינו לפנות אל הביטוח הלאומי ולמלא טופס תביעה, כאשר אליו יהיה עלינו לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים המצוינים בטופס.

לאחר שהביטוח הלאומי יקבל את התביעה הוא יבדוק האם אכן התאונה גרמה לפגיעה אשר מגבילה את האדם לשוב לעבודה התקינה. כאשר הביטוח הלאומי יכיר כי אכן מדובר בפגיעה המכונה תאונת עבודה, הרי שהעובד יהיה זכאי למספר ימי מחלה בעקבות תאונת דרכים בדרך לעבודה, בהתאם לפגיעה ולאיבוד כושר העבודה עד להחלמה.

 

נכות בעקבות תאונת עבודה

כאשר העובד נפגע בדרך לעבודה או ממנה ובעקבות הפגיעה נקבעה לו נכות חלקית או קבועה, הוא יהיה זכאי במקרים מסוימים לקצבת נכות קבועה או זמנית – בהתאם למצב הרפואי שלו.

 

ועדה רפואית

כל בקשה לקבלת קצבה כלשהי מותנית בהחלטותיה של הוועדה הרפואית. על הנפגע להופיע בפני הוועדה ושם תיבדק רמת הפגיעה או הנכות שנגרמה לו בעקבות תאונת העבודה. על פי מסקנותיה של הוועדה ייקבע מה יהיו ההטבות או הזכויות אשר מהם הוא יוכל ליהנות כפיצוי.


עורך הדין אלדד אוחיון מציין שבמקרים של תאונת דרכים בדרך לעבודה במהלך נסיעה ברכב הפרטי, אזי לנפגע עומדת עילת תביעה הן כנגד המעביד (בנסיבות הללו זה הביטוח הלאומי) והן כנגד צד ג' (החברה שמבטחת את הרכב בביטוח חובה). 

בכל מקרה של מעורבות בתאונת עבודה או פגיעה כלשהי שגרמה לנכות זמנית או קבועה, מומלץ מאוד לפנות אל עורך דין כדי שהוא ילווה את התובע על מנת שיוכל למצות את כל הזכויות המגיעות לו על פי חוק.

 

נפגעתם בדרך לעבודה או ממנה? עו"ד אלדד אוחיון ילווה אתכם לאורך כל הדרך במלוא המקצועיות והמומחיות.

 

x