שמרו איתנו על קשר!
שלח >
תאונת עבודה מה עושים?

תאונת עבודה מה עושים?

 המדריך לנפגעי תאונות עבודה

נפגעתם בתאונת עבודה? מה עושים? אנו נתקלים חדשות לבקרים בדיווחים שונים באמצעי התקשורת על תאונות עבודה שמלוות בפגיעות גוף קשות ואבדות בנפש, כמו לדוגמה עובדי בניין שנהרגו בעקבות נפילה מפיגומים או קריסת מנוף, עובד יצור שידו נקטעה במהלך שימוש במכונה וכיוצא בזה.

 

היה ונקלעתם לתרחיש שבו נפגעתם בתאונת עבודה, מה עושים? כיצד מנהלים תביעות אובדן כושר עבודה? כיצד נקבעים אחוזי הנכות? איך מחושב  הפיצוי וכמה כסף מקבלים על תאונת עבודה? מה בנוגע לחזרה לעבודה אחרי תאונת עבודה?

 

עו"ד אלדד אוחיון, עורך דין תאונת עבודה שמאחוריו עומד מוניטין וניסיון של שנים רבות בתחום, מסביר שהגדרת תאונת עבודה לפי סעיף 79 לחוק הביטוח לאומי היא תאונה אשר אירעה במהלך שעות עבודתו של הנפגע ועקב תנאי עבודתו של הנפגע.

 

תאונה שמתרחשת בדרך למקום העבודה או בחזרה הביתה

לצורך העניין הנוגע לתאונות עבודה, המחוקק קבע שיום עבודתו של העובד מתחיל מרגע היציאה מפתח ביתו אל עבר מקום עבודתו, ומסתיים ברגע כניסתו בחזרה לביתו, עם שובו ממקום עבודתו. לפיכך, תאונות שאירעו בדרך לעבודה או ממנה, תיחשבנה אף הן לתאונות עבודה, וניתן לדרוש מהמוסד לביטוח לאומי פיצוי על נזקיהן.

 

עורך הדין אלדד אוחיון מציין שהתשובה לשאלה "תאונת עבודה, מה עושים?" כוללת מספר שלבים, כשבשלב הראשוני יש ליידע את המעביד ולקבל ממנו טופס "הודעה על תאונה" (טופס 250 של ביטוח לאומי). בטופס זה  ממלא המעביד את פרטיו וכן את פרטי התאונה כפי שדווחו לו באמצעות הנפגע. בתום מילוי הדו"ח נדרש המעביד לחתום במקום המיועד לכך.

 

פנייה בהקדם האפשרי לעורך דין המתמחה בתחום

עורך הדין אלדד אוחיון מוסיף ומסביר שיש לתעד את פרטי התאונה, פרטי העדים, נסיבות התאונה, השתלשלות מסכת האירועים, ובמידה והדבר אכן אפשרי, לצלם את מקום התאונה והגורם לה. בנוסף, יש לדווח לצוות הרפואי שמדובר בתאונת עבודה ולוודא שכל הפרטים אכן נרשמים בדו"ח הרפואי כפי שהתרחשו.

 

עורך הדין אלדד אוחיון מדגיש שחשוב להקפיד לאסוף ולשמור את כל המסמכים, האישורים הרפואיים, ההפניות, תוצאות הבדיקות, המרשמים והקבלות של כל ההוצאות הקשורות לתאונה, לרבות קבלות עבור תרופות, הוצאות נסיעה וכן הלאה. כמו כן, חשוב לבקש העתק של כל תוצאות הבדיקות שנאלץ הנפגע לעבור בעקבות תאונת העבודה, כמו לדוגמה צילומי רנטגן,CT  וכיוצא בזה.

 

לאחר התרחשות התאונה, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין המתמחה בתחום, שבקי ומנוסה בניהול משא ומתן מול חברות הביטוח ושיכול להשיג ללקוחו את הפיצוי המיטבי בהתאם לנסיבות העניין.

x