שמרו איתנו על קשר!
שלח >
תביעות אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה

מעוניינים להגיש תביעות אובדן כושר עבודה במוסד לביטוח הלאומי? חברת הביטוח? אובדן כושר עבודה מוגדר כמצב שבו מאבד האדם את היכולת שלו לעבוד ולהתפרנס, אם באופן קבוע או זמני, ואם באופן מלא או באופן חלקי. 

 

התחום המשפטי בנושא של תביעות בעקבות אובדן כושר עבודה הינו נושא מאוד משתנה ודינאמי. מגוון המשרות ואופיין השונה זה מזה, בנוסף למודעות הגבוהה הקיימת היום בקרב האזרח העובד מן השורה, מחייבים כל אחד מאתנו בידע בסיסי כדי שנדע כי גם כאשר חלילה יקרה לנו משהו ונאבד את כושר העבודה, נהיה זכאים לקבלת פיצויים אובדן כושר עבודה, או כל הטבה אחרת שלא תותיר אותנו מתמודדים לבד מול המצב.תביעות אובדן כושר עבודה

 

 

חוק ביטוח אובדן כושר עבודה – מהו?

על פי חוק ביטוח אובדן כושר עבודה, בישראל ניתן להשיג כיסוי ביטוחי עבור אובדן כושר עבודה משני גופים שונים שהם המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח הפרטיות למיניהן, שבהן מבוטחים רק אלו שרכשו אצלן פוליסת ביטוח אישית.

הביטוח מעניק למבוטח את התחליף להכנסה החודשית או לפרנסה שאיבד בעקבות איבוד כושר העבודה, זאת על פי התנאים של פוליסת הביטוח אותו רכש. כאשר המבוטח יוכר כי הוא אכן ממלא אחר כל התנאים והוא נמצא בחוסר כושר מעבר לתקופת ההמתנה שקבועה בפוליסה אזי יהיה על חברת הפוליסה לשאת בסכום התגמול לו היא מתחייבת בביטוח.

 

תביעת אובדן כושר עבודה בביטוח לאומי בדרך כלל מחייב נכות רפואית, אך במקרים אותם אנחנו מתארים כעת לא מדובר כלל בנכות רפואית אלא באבדן זמני של כושר העבודה, כאשר גם המבוטח שלא סובל בעקבות הפגיעה מנכות כלשהי, יהיה זכאי לתגמולי אי כושר. 

 

מעיון במגוון פסקי דין בנושא אובדן כושר עבודה עולה כי כאשר באים להעריך את היכולת התפקודית של המבוטח, הרי שלעיסוק העיקרי של המבוטח כמו גם גילו, סוג הפגיעה, עוצמתה של הפגיעה והיכולת שלו להסתגל למצבו החדש, נלקחים כולם בחשבון כאשר באים לבדוק את הנכות התפקודית שנגרמה לו בעקבות הפגיעה.

 

תביעות אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

על פי התקנות של קרנות הפנסיה, נכה שאיבד לכל הפחות 25% מכושר העבודה שלו ועל כן הוא לא מסוגל להמשיך לעבוד בעבודה הקבועה שלו או שהוא אינו מסוגל להשתלב בעבודה המתאימה לו בהתאם להשכלה או לניסיון, יוכל להגיש תביעה בקרן הפנסיה לאובדן כושר עבודה.

 

כמו כן כשאר מדובר בפגיעה בהכנסותיו של הנפגע תביעת אובדן כושר עבודה מביטוח לאומי תעניק קצבת נכות בין אם היא קבועה או זמנית ללא קשר למקום בו נפגע הבן אדם.

 

עורכי הדין מקבלים פעמים רבות פניות ממבוטחים בחברות ביטוח שונות אשר מגישים תביעת פיצויים אובדן כושר עבודה, אך הם נדחים בתואנות שונות שלא תמיד הן ממש ממן העניין.על פי רוב תהיה הטענה שלהם 'אי גילוי'. כלומר המבוטח לא גילה את כל האמת על מצבו הרפואי ועל כן הוא בעצם אינו זכאי לפיצויים בגין אובדן כושר עבודה. פעמים רבות אין כל קשר לנושא אותו כביכול לא גילה המבוטח, לעצם התביעה והפגיעה אשר ממנו נפגע.

 

ניתן למנות כיום מגוון סוגי פוליסות הכוללות רכיב ביטוחי במקרים של אובדן כושר עבודה, כמו לדוגמה אובדן כושר עבודה ביטוח מנהלים או אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה. היות ועשויים להיות הבדלים משמעותיים ביותר בהיקף הכיסוי שכל אחת מהן מעניקה, רצוי להיוועץ עם עו"ד מומחה בטרם ממהרים לרכוש את פוליסת הביטוח.

נקלעתם לוויכוח עם חברת הביטוח הדוחה את תביעתכם שלא בצדק? עורך הדין אלדד אוחיון מסביר שניתן להגיש תביעת אובדן כושר עבודה בביטוח לאומי בנסיבות שבהם מדובר בנפגעי עבודה ונפגעי תאונות. 

 

עו"ד אוחיון יסייע לכם לאורך כל התהליך כדי שתקבלו את כל מה שמגיע לכם.

 

x